Poznaj 7 faktów na temat depilacji pastą cukrową!

Depilacja pastą cukrową to popularna metoda usuwania włosów z dowolnej części ciała za pomocą specjalnej, lepkiej mieszanki. Skórę na owłosionym obszarze pokrywa się warstwą pasty, która szczelnie otula włosy, co ułatwia oderwanie kosmetyku wraz z cebulką. W dzisiejszym wpisie opowiemy o 7 najważniejszych faktach na temat tego sposobu depilacji.

Plusy depilacji cukrowej

W porównaniu z tym samym goleniem maszynką lub depilatorem ta metoda ma wyraźne zalety:

 • Nie uszkadzasz skóry podczas zabiegu, a tym samym minimalizujesz ryzyko powstawania stanów zapalnych.
 • Pasta cukrowa dostępna na rynku w większości przypadków ma naturalny skład i jest hipoalergiczna. Ta metoda prawie nie ma skutków ubocznych (z wyjątkiem osób, które są uczulone na cukier, sok z cytrynu lub inne składniki danego produktu).
 • Możesz wykonać depilację samodzielnie w domu, co jest dość budżetowym rozwiązaniem – potrzebujesz tylko pasty cukrowej i ewentualnie szpatułki do nakładania jej na skórę.
 • Depilacja pastą cukrową daje długotrwały efekt – włosy nie odrastają przez okres od 3 do 5 tygodni (dokładny czas jest dość indywidualny).
 • Możesz depilować pastą cukrową dowolny obszar ciała – wystarczy wybrać odpowiedni produkt.
 • Chociaż początkowo występuje ból podczas zabiegu, to nie jest on uciążliwy, szczególnie jak skóra po jakimś czasie przyzwyczai się do tego rodzaju depilacji.

7 faktów na temat depilacji pastą cukrową

Jeśli nadal nie jesteś przekonana, czy jest to metoda depilacji dla Ciebie, przedstawiamy 7 najważniejszych faktów o paście cukrowej:

 1. Depilacja pastą cukrową jest higieniczna.
  Podczas procesu depilacji używa się pasty i jednorazowej drewnianej szpatułki do jej nakładania. Jest to więc niezwykle higieniczna metoda w przeciwieństwie do maszynki do golenia, która często stosowana jest wielokrotnie i powoduje zaczerwienienia.
 2. Cukier nie łamie włosów. 
  Włosy odrywane są zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, co eliminuje ryzyko łamania.
 3. Możliwość stosowania na zimno i ciepło
  Pastę z powodzeniem możesz wykorzystywać na zimno i ciepło. Jeśli chcesz podgrzać kosmetyk, to jego temperatura zazwyczaj wynosi 36-38 stopni, czyli tyle samo co temperatura ciała. Dzięki temu całkowicie eliminujemy możliwość poparzenia skóry.
 4. Pastę cukrową można łatwo zmyć samą wodą.
  Do usunięcia resztek pasty nie są potrzebne specjalne narzędzia i oleje, jak przy woskowaniu. Wystarczy sama woda, która szybko rozpuści cukier.
 5. Pasta cukrowa jest też delikatnym peelingiem i nie podrażnia skóry.
  Podczas depilacji pasta cukrowa usuwa wierzchnią warstwę zrogowaciałego naskórka. Może być więc jednocześnie lekkim peelingiem, dzięki czemu skóra staje się aksamitna i miękka.
 6. Depilacja pastą cukrową daje długotrwałe efekty.
  Dzięki regularnej depilacji możemy cieszyć się efektami zabiegu przez kilka tygodni, bez konieczności używania maszynki i innych metod. Pasta cukrowa sprawia też, że włoski odrastają cieńsze, wiec stają się mniej uciążliwe.
 7. Metoda jest bezpieczna dla kobiet w ciąży.
  Cukier jest całkowicie nieszkodliwy. Jeśli nie ma przeciwwskazań od lekarza, to przyszła mama może bezpiecznie stosować tę metodę depilacji bez zagrożenia zarówno dla jej zdrowia, jak i zdrowia dziecka.

Podsumowanie

Pasta cukrowa to produkt w 100% naturalny, bez konserwantów, aromatów i innych syntetycznych dodatków. Cukier sam w sobie działa jak naturalny środek konserwujący i nie tworzy środowiska sprzyjającego rozwojowi bakterii. Warto spróbować tej metody depilacji, jeśli masz dość maszynek do golenia i innych krótkotrwałych metod. W naszym sklepie znajdziesz różne rodzaje past cukrowych do depilacji, które z łatwością dopasujesz do swoich indywidualnych potrzeb. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *