Medisept Velox Foam Extra 1 L – pianka do mycia i dezynfekcji

30,00

Bezalkoholowa pianka do szybkiej dezynfekcji i mycia delikatnych powierzchni nieinwazyjnych wyrobów medycznych.

Zastosowanie:
Pianka Velox Foam Extra zalecana jest do dezynfekcji różnorodnych powierzchni nieinwazyjnych wyrobów medycznych ze szkła, porcelany, metalu, gumy, tworzyw sztucznych oraz szkła akrylowego.

Może być stosowana na oddziale intensywnej opieki medycznej oraz bloku operacyjnym, do dezynfekcji aparatury medycznej, sprzętu rehabilitacyjnego, foteli zabiegowych, lamp zabiegowych. Nie zawiera aldehydów i fosforanów, dzięki czemu nie odbarwia dezynfekowanych powierzchni.

Posiada przyjemny zapach. Produkt posiada pozytywną opinię producenta sprzętu medycznego Famed w zakresie tolerancji materiałowej na tworzywo ABS i materiały obiciowe.

10 w magazynie

Kategoria:

Opis

Cechy produktu: Przyjemny, cytrusowy zapach

Zalecana do dezynfekcji różnorodnych powierzchni sprzętu medycznego ze szkła, porcelany, metalu, gumy, tworzyw sztucznych oraz szkła akrylowego, foteli zabiegowych, sprzętu rehabilitacyjnego
Wysoka tolerancja materiałowa na tworzywo ABS i materiały obiciowe – opinia Famed
Bezalkoholowa pianka

Działa już od 1 min. na bakterie, grzyby, wirusy i 5 min. na prątki gruźlicy
Gotowa do użycia, do powierzchni wrażliwych na działanie alkoholu

Sposób użycia:
Produkt wyposażony jest w podwójną końcówkę do sprayu i pianki. Zaleca się rozprowadzenie preparatu w postaci pianki. Spryskać preparatem powierzchnię z odległości 20-30 cm dbając o całkowite jej pokrycie. Nadmiar preparatu zdjąć używając np. ręcznika jednorazowego. Powierzchnia nie wymaga spłukania wodą. W celu dezynfekcji szczególnie delikatnych powierzchni (np. skóry naturalnej) zalecany jest test w niewidocznym miejscu. Wyrób przeznaczony do zastosowania przez profesjonalnego użytkownika.

Skład:
100 g zawiera:
0,15 g N-(3-aminopropylo)-N-dodecylopropano-1,3–diamina
0,14 g Poli(oksy-1,2-etanodilo),.alfa.-[2-(didecylmetyloamino)etylo]-.omega.-hydroksy-,propanian(sól)

Opakowanie:
butelka 1 L ze spryskiwaczem

Środki ostrożności:
Działa drażniąco na skórę. Działa drażniąco na oczy. Działa szkodliwie na organizmy wodne, powodując długotrwałe skutki. Unikać uwolnienia od środowiska. W PRZYPADKU KONTAKTU ZE SKÓRĄ: umyć dużą ilością wody. Stosować rękawice ochronne/odzież ochronną/ochronę oczu/ochronę twarzy. W PRZYPADKU ODSTANIA SIĘ DO OCZU: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. W przypadku utrzymania się działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady. Zgłosić się pod opiekę lekarza. Zgodnie z Rozp.648/2004: <5% kationowych środków powierzchniowo czynnych, <5% niejonowych środków powierzchniowo czynnych. Kompozycja zapachowa (LIMONENE). Środki powierzchniowo czynne spełniają wymogi biodegradacji zgodnie z Rozp:648/2004.

Medisept Velox Foam Extra 1 L - pianka do mycia i dezynfekcji

30,00

10 w magazynie