Pasta cukrowa do depilacji – jak stosować?

Wiele kobiet dąży do zadbanej i idealnie gładkiej skóry. Niestety, regularne golenie maszynką nie zawsze daje trwały efekt, przez co często uciekamy się do nieco bardziej radykalnych sposobów usuwania włosów, takich jak zabieg laserowy. Nie każda z nas może i chce decydować na tę opcję, dlatego przedstawiamy godną alternatywę, a jest nią pasta cukrowa do depilacji. Produkt pozwala osiągnąć gładką skórę nawet na kilka tygodni i co ważne, możesz to osiągnąć w zaciszu swojego domu. Jak więc samodzielnie wykonać depilację cukrową? Odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziesz w dzisiejszym poradniku!

pasta cukrowa do depilacji - jak używać?

Czym jest pasta cukrowa do depilacji?

Pasta cukrowa do depilacji pozwala na usuwanie niechcianego owłosienia na ciele za pomocą gęstej substancji na bazie cukru. Można używać jej do większości części ciała – nóg, ramion, pach, okolic bikini, a nawet twarzy. Ogromną zaletą tej metody jest fakt, że efekt utrzymuje się nawet przez 2-3 tygodnie. Technika zabiegu jest dość prosta i nie wymaga specjalnych umiejętności. Najważniejsze jest przestrzeganie zasad i postępowanie zgodnie z instrukcją. Co ciekawe, zabieg wywodzi się ze starożytnego Egiptu i był stosowany przez samą Kleopatrę.

Depilacja za pomocą pasty cukrowej – najważniejsze zalety

Wiele kobiet decyduje się na pastę cukrową jako metodę depilacji z kilku powodów:

  • Naturalny skład – pasta cukrowa jest wykonana z prostych składników, takich jak cukier, woda i sok z cytryny. Nie zawiera substancji chemicznych ani sztucznych składników, co czyni ją atrakcyjną opcją dla osób preferujących naturalne produkty.
  • Delikatność dla skóry – pasta cukrowa jest delikatna dla skóry w porównaniu do innych metod depilacji. Ma niższą temperaturę aplikacji i nie przylega tak mocno do skóry, dzięki czemu minimalizuje ryzyko podrażnień.
  • Efektywność – pasta cukrowa może skutecznie usunąć zarówno nieco krótsze, jak i długie włoski. Przykleja się do nich i wyrywa je wraz z cebulkami, co przekłada się na długie utrzymywanie się efektów.
  • Łatwość czyszczenia – pasta cukrowa jest łatwa do usunięcia z ciała i akcesoriów za pomocą wody.

Choć istnieje wiele różnych rodzajów depilacji, wiele kobiet wybiera pastę cukrową ze względu na naturalne składniki, delikatność dla skóry, efektywność, łatwość czyszczenia i możliwość samodzielnego wykonania zabiegów w domu.

Jak zacząć przygodę z pastą cukrową?

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z pastą cukrową do depilacji, będziesz potrzebować:

  • Pasta cukrowa – możesz kupić gotową pastę cukrową w naszym sklepie. Epilax Polska oferuje różne rodzaje past cukrowych. 
  • Szpatułka do aplikacji pasty – do nakładania pasty cukrowej na skórę będziesz potrzebować odpowiedniego narzędzia. Może to być specjalna drewniana szpatułka lub wykonana z innego tworzywa, które będzie ułatwiało nakładanie.
  • Kosmetyk do osuszenia skóry – może to być talk dla dzieci, żeby poprawić przyczepność pasty cukrowej,
  • Coś do podgrzania pasty i paski do depilacji (w przypadku metody na ciepło),
  • Opcjonalnie kosmetyk łagodzący po goleniu, może być to żel aloesowy lub delikatny balsam z dodatkiem mięty.

Pasta cukrowa do depilacji – technika

Przed przystąpieniem do zabiegu warto uzbroić się w cierpliwość i pamiętać, że początkowe próby mogą nie wyjść tak, jakbyś tego chciała. Ta metoda depilacji wymaga wprawy, ale na szczęście możesz szybko nauczyć się poprawnego usuwania owłosienia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że istnieją dwa sposoby wykonania tego zabiegu: depilacja na ciepło i na zimno.

Pierwszym etapem jest zapuszczenie włosków – aby depilacja była skuteczna, powinny mieć około 5 mm długości. Warto także dzień przed zabiegiem wykonać peeling enzymatyczny lub cukrowy.

Depilacja pastą cukrową na ciepło

Depilacja na ciepło przeprowadzana jest podobnie jak w przypadku usuwania włosków woskiem. Rozgrzej pastę w kąpieli wodnej, aby uzyskać płynną konsystencję – sprawdź temperaturę pasty dłonią przed nałożeniem na skórę. Jeśli nie jest zbyt gorąca, można przystąpić do zabiegu, zaczynając od dokładnego oczyszczenia i odtłuszczenia skóry talkiem.

Przy pomocy szpatułki rozprowadź rozgrzaną pastę w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków i połóż na nią pasek do depilacji. Następnie, szybkim i energicznym ruchem zerwij go zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów.

Depilacja pastą cukrową na zimno

Depilacja na zimno to bardziej efektywna i łatwiejsza do wykonania opcja. W przypadku tej metody nie jest wymagane podgrzewanie, dzięki czemu jest prostsza dla osób początkujących. To idealne rozwiązanie jeśli masz wrażliwą skórę i chcesz uniknąć podrażnień związanych z tradycyjnymi metodami depilacji.

Podobnie jak w przypadku metody na ciepło, w pierwszej kolejności, umyj i osusz skórę. Następnie nałóż pastę cukrową na skórę w przeciwnym kierunku niż wzrost włosów. W ostatnim etapie szybko i pewnie oderwij kosmetyk od skóry, pociągając w kierunku wzrostu włosów.

Depilacja za pomocą pasty cukrowej – podsumowanie

Pasta cukrowa to świetny sposób na pozbycie się owłosienia w domowym zaciszu. Dzięki niej nie musisz się martwić o szorstkość skóry i zapalenie mieszków włosowych. Zdecydowanie polecamy tę metodę dla każdego, kto zmaga się z podrażnieniami i koniecznością częstego golenia! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *