Czy depilacja brazylijska pastą cukrową jest możliwa?

Coraz większą popularnością w ostatnim czasie cieszą się zabiegi depilacji bikini. Na rynku są dostępne różnorodne oferty i możliwości. Jednym z nich jest depilacja bikini przy wykorzystaniu pasty cukrowej. Idealnie gładka strefa bikini to marzenie wielu kobiet. Na szczęście taki stan rzeczy jest w zasięgu ręki. Warto zorientować się i zapoznać z ofertą dostępną na rynku, aby dobrać zabieg idealny dla Twoich potrzeb. Poznaj bikini brazylijskie metodą z pastą cukrową. Dowiedz się, na czym polega ten zabieg.

Spis treści

Depilacja brazylijska – co to?

Na czym polega depilacja brazylijska?

Co obejmuje depilacja bikini brazylijskie?

Czym się różni bikini brazylijskie od głębokiego?

Depilacja brazylijska czy depilacja francuska?

Jak najlepiej depilować okolice bikini?

Czy depilacja brazylijska boli?

Jak wygląda zabieg depilacji brazylijskiej?

Jak przygotować się do depilacji brazylijskiej?

Gdzie wykonać zabieg depilacji?

Ile kosztuje depilacja bikini?

Jak często depilacja bikini?

Przeciwwskazania do depilacji

Podsumowanie

Depilacja brazylijska – co to?

Jednym z zabiegów polegającym na usunięciu włosków z okolic intymnych jest depilacja brazylijska. Oprócz dostępne są także: depilacja laserowa, depilacja klasyczna, depilacja woskiem. Jeśli marzysz o całkowitym usunięciu włosków z okolic intymnych (tj. pośladków, okolic łona czy odbytu) warto zastanowić się nad tymi zabiegami. Dostępne rodzaje depilacji bikini pozwalają nie tylko na usunięcie zbędnego owłosienia, ale przede wszystkim odpowiadają za komfort i wygodę. Musisz wiedzieć, że zabiegi, które polegają na usunięciu niechcianego owłosienia z okolic intymnych to zabieg depilacji brazylijskiej.

Na czym polega depilacja brazylijska?

Jeśli nie wiesz, na czym polega ten zabieg – to przed podjęciem decyzji o zapisaniu się na niego musisz poznać jego specyfikację. Depilację brazylijską stosuje się wtedy, gdy zależy Ci na całkowitym usunięciu włosów z miejsc intymnych. Warto wiedzieć, że depilacja hollywoodzka może odbywać się za pomocą zarówno pasty cukrowej, jak i klasycznego wosku pszczelego. Musisz jednak wiedzieć, że przed wykonaniem zabiegu metoda powinna być dobrana zarówno do Twoich potrzeb, jak i cech szczególnych skóry, po to, aby podrażnienia skóry bądź inne powikłania nie uprzykrzyły Ci życia.

Co obejmuje depilacja bikini brazylijskie?

Depilację brazylijską stosuje się wtedy, gdy chcesz usunąć całkowicie włosy z takich miejsc jak – przestrzeń międzypośladkowa, ze wzgórka łonowego. ten rodzaj depilacji bikini nie uwzględnia usuwania włosów z warg sromowych. Cechą szczególną tej depilacji jest to, że na skórze ze wzgórka łonowego pozostaje zazwyczaj delikatny pasek owłosienia. Musisz jednak wiedzieć, że możesz usunąć całkowicie wszystkie włoski z okolicy bikini. Wtedy mowa o depilacji hollywoodzkiej. Ten drugi rodzaj depilacji polega na usunięciu wszystkich włosków z miejsc intymnych, w tym także z warg sromowych.

Czym się różni bikini brazylijskie od głębokiego?

Rodzaje depilacji bikini są dostępne w wielu wariantach. Niekiedy wybór podyktowany jest pewnością siebie czy wygodą. Musisz jednak wiedzieć, że w depilacji klasycznej dostrzegalne są różnice pod względem np. depilacji brazylijskiej. Bikini klasyczne (czyli tzw. płytkie) usuwa owłosienie na linii majtek, tj. w pachwinach i okolicach ud. Tak, aby włoski nie wystawały spod bielizny czy kostiumu kąpielowego. Natomiast bikini głębokie polega na usuwaniu włosków z tych okolic, a dodatkowo jest poszerzone o okolice wzgórka łonowego oraz warg sromowych i przestrzeni miedzypośladkowej.

Depilacja brazylijska czy depilacja francuska?

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem konkretnej formy depilacji bikini musisz koniecznie dowiedzieć się, czym różnią się poszczególne rodzaje. Depilacja bikini to jedna z form przeciwdziałania wrastaniu włosków. Jeżeli borykasz się z tym problemem, warto rozważyć tę decyzję. Obok depilacji brazylijskiej jednym z rodzajów jest bikini francuskie. Czy wiesz, jak wygląda usuwanie włosków w tym wypadku? Depilacja francuska jest najpłytszą metodą depilacji. Obejmuje ona włoski usuwane przy linii bielizny.

Jak najlepiej depilować okolice bikini?

Wiele kobiet zastanawia się, jak rozwiązać problem odrastających włosków w okolicach bikini. Efekt gładka skóry to marzenie wielu z nich. Zarówno przy bikini brazylijskim, jak i francuskim czy depilacji woskiem możesz zapomnieć o wrastających włoskach. Włosy znajdujące się na wzgórku łonowym czy z okolic pośladków pozwoli na usunięcie zbędnych włosków. Musisz jednak wiedzieć, że każda depilacja chemiczna czy z wykorzystująca pastę cukrową bądź wosk powinna odbywać się w salonie kosmetycznym. Dzięki temu efekt gładkiej skóry będzie gwarantowany, podobnie jak Twoje zadowolenie.

Czy depilacja brazylijska boli?

Choć wiele źródeł mówi, że jest to zabieg bezbolesny, musisz się przygotować na to, że tak nie jest. Z uwagi na fakt, że zarówno bikini francuskie, jak i brazylijskie odbywają się w rejonie stref intymnych, to te części ciała są bardzo wrażliwe. Z uwagi na ten fakt, bolesność zabiegu może być różna w zależności od progu bólu i preferencji klientki. Jednak w wielu salonach stosowane są metody, które ów bolesność skutecznie obniżają (jak np. okłady z zimnego lodu).

Jak wygląda zabieg depilacji brazylijskiej?

Zabieg powinien odbywać się w salonie kosmetycznym. Za pomocą jednorazowej szpatułki, kosmetyczna nakłada na odpowiednią część ciała podgrzaną pastę cukrową. W kolejnym kroku, za pomocą bawełnianych plastrów, przyłożonych do pasty i pozostawionych na kilka chwil, energicznym ruchem usuwa włosy wraz z cebulkami.

Jak przygotować się do depilacji brazylijskiej?

Skóra przed zabiegiem powinna być dokładnie oczyszczona – pozbawiona drobin tłuszczu oraz zdezynfekowana dokładnie. Niektóre z salonów zalecają także wykonanie przed depilacją peelingu miejsc intymnych, aby usunąć martwy naskórek. W celu dokładnych informacji, jak się przygotować najlepiej zwrócić się do salonu, w którym chcesz wykonać zabieg.

Gdzie wykonać zabieg depilacji?

Jeśli jesteś zdecydowana na wykonanie depilacji bikini musisz mądrze wybrać miejsce. Dlaczego? Ponieważ od tego zależeć będą nie tylko efekty tego zabiegu, ale także Twoje samopoczucie i kondycja skóry. Tego rodzaju zabiegi warto wykonywać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, gdzie pracują osoby doświadczone.

Ile kosztuje depilacja bikini?

Ceny za tego rodzaju usługę wahają się w zależności zarówno od wybranego wariantu, jak i miejsca, w którym decydujesz się wykonać zabieg. Musisz wiedzieć, że depilacja pastą cukrową jest droższa niż depilacja woskiem, ale tańsza niż ta metoda, która wykorzystuje laser diodowy. Średnia cena za bikini klasyczne to około 90 zł. Natomiast bikini głębokie – około 120 zł.

Jak często depilacja bikini?

Pasta cukrowa wykorzystywana przy depilacji bikini nie gwarantuje, że gładka skóra będzie już przez cały czas. Usuwanie owłosienia ma jednak przedłużony efekt. Najczęściej włoski odrastają po 4 do 6 tygodni, co sprawia, że przez dłuższy czas możesz cieszyć się gładką skórą w tych strefach. Musisz jednak wiedzieć, że długotrwałość efektu zależna jest od indywidualnych cech każdej Klientki i może się różnić.

Przeciwwskazania do depilacji

Choć wydawać by się mogło, że jest to nieinwazyjny, prosty zabieg, to musisz wiedzieć, że istnieją pewne przeciwwskazania co do jego wykonania. Wśród najważniejszych wymienia się:

  • siniaki lub obrzęki na skórze,
  • wysypkę,
  • poparzenia skóry,
  • podrażnienia,
  • otwarte rany,
  • przyjmowanie sterydów.

Zabieg pierwszej depilacji powinien być poprzedzony dokładnym wywiadem. Wszystko po to, aby zmniejszyć ewentualne nieprzyjemne powikłania po zabiegu. Zbyt krótkie włoski nie będą przeciwwskazaniem, jednak warto dowiedzieć się u specjalisty, jak dokładnie się przygotować.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy chcesz usunąć włoski z okolic bikini, linii majtek oraz czy decydujesz się na depilację woskiem, laserową czy pastą cukrową, musisz wiedzieć, że jest to skuteczny sposób na uporczywe i odrastające włoski w okolicach intymnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *